I want, but I’m so afraid…

             Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a to oznacza jedno- remonty! Zmiany w domach i mieszkaniach to zdecydowanie to, co tygryski lubią najbardziej J Ciepło za oknem, budząca się do życia przyroda, no i my razem z nią. Z każdym cieplejszym i bardziej słonecznym dniem nabieramy sił witalnych i tylko większej ochoty do działania. No i wtedy pojawiają się pytania: „Co? Jak? Z czym?”.

Mamy ochotę na zmiany, ale często po prostu boimy się efektu, obawiamy się krytyki innych, lub zwyczajnie nie wiemy, co moglibyśmy rzeczywiście ulepszyć w naszym domu, a nie zepsuć naszą dotychczasową pracę. Oczywiście najważniejsze, czego nie chcemy, to pieniądze wyrzucone w błoto. A często właśnie tak bywa- kupujemy materiały i dodatki, poświęcamy na to kilka wolnych weekendów, a potem, no cóż…. nie tak miało być!

Jeśli widzieliście mój profil na Instagramie to z pewnością zauważyliście, że w swoim domu wciąż coś zmieniam, przestawiam, przemalowuję, tapetuję i przemeblowuję- w połowie to oczywiście kocham, to moja pasja, to coś, co mnie bez wątpienia relaksuje i odstresowuje, ale z drugiej strony dużo z tych zmian wynika z popełnionych wcześniej przeze mnie „błędów”, a raczej z braku odpowiedniego źródła inspiracji.


 Dziś nie wyobrażam sobie podejmowania jakichkolwiek zmian w swoim domu bez wcześniejszego przejrzenia jakichkolwiek ciekawych portali czy też wnętrzarskich gazet. A najbardziej lubię podglądać wnętrza innych ludzi- jak oni sobie wymyślili swoją przestrzeń do życia, co ciekawego wykombinowali, jak zaoszczędzili kupę pieniędzy, a na co wydali więcej, co ciekawego znaleźli w sklepach, a co na targach staroci. Kocham metamorfozy „przed i po”. Takie inspiracje są najlepsze! 


Pamiętajcie, żeby przede wszystkim nie bać się wprowadzania zmian, bo każda zmiana w mieszkaniu przynosi coś dobrego. Wnętrza domów i mieszkań innych ludzi warto podpatrywać, gdzie tylko się da, czerpać od nich ciekawe rozwiązania. Oczywiście nie chodzi o to, by kogokolwiek kopiować, ale właśnie korzystać z pomysłowości i kreatywności innych osób, by pobudzić własną wyobraźnię! 

Przeglądając zdjęcia innych ludzi jestem czasem naprawdę zdumiona, jak proste i super kreatywne rozwiązania przychodzą im do głowy! Podpatruję patenty, które mogłabym z powodzeniem przenieść do siebie (jak te wieszaki powyżej- genialne!). To samo, jeśli zastanawiam się, na jakie dekoracje zdecydować się przy zakupach. Ile razy było tak, że nakupowałam wielu rzeczy bez sensu, które potem okazały się totalną tandetą. Gorąco Was namawiam do poszukiwania inspiracji, czerpania od siebie nawzajem i przede wszystkim, do wprowadzania zmian w swoich domach. Warto wysilić się trochę, zrobić coś samodzielnie, wzbić się na wyżyny wyobraźni i stworzyć coś własnymi rękami- będzie nie tylko taniej, ale i o wiele oryginalniej. Nie obawiajmy się przemian, bo nawet mała metamorfoza może czasem dać naprawdę spektakularny efekt!

pics: Pinterest.

Wpis powstał przy współpracy z portalem Inspiracje.pl

Share:

3 komentarze