Mixing patterns.


W moim sposobie na modę jednym z kluczowych zagadnień są wzory i tkaniny. Materiały stosuję najróżniejsze- gładkie i tłoczone, błyszczące i matowe, kolorowe i stonowane. Rzadko jednak noszę ze sobą ubrania jednakowego rodzaju, uwielbiam miksować ze sobą wzory do siebie zupełnie nie pasujące. 

Tak jak wczoraj wieczorem, kiedy to szukałam zestawu na małą posiadówkę. Oto przepis na outfit idealny- rozciągliwa spódnica vintage o fakturze, kolorze i metalicznym połysku rybiego ogona, do tego wężowy, skórzany pasek, zakupiony w czasach, kiedy jeszcze pracowałam jako stylistka w sklepie odzieżowym, okraszone bawełnianą bluzą w paski, przypominającą górę od piżamy. Przypomniały mi się czasy mojej podstawówki, kiedy to w ogóle nie miałam żadnych skrupułów i chodziłam do szkoły w czerwonych dzwonach frotte (taki materiał jak ręcznik) i we flanelowej koszuli w rozmiarze XL. Cóż, to by tłumaczyło, dlaczego pierwszego chłopaka miałam dopiero pod koniec liceum. 

Anyway, dzisiaj może nieco obniżyłam loty, może w ręcznikowych gaciach w strażackiej czerwieni niekoniecznie bym wystąpiła publicznie, niemniej jednak nadal lubię tak sobie łamać pewne 'zasady' dotyczące ubioru i czasem mam dobrą bekę, gdy ludziska tak na mnie patrzą z niedowierzaniem (choć znowuż nie mam na sobie czegoś nazbyt niezwykłego). Niemniej jednak, chyba łączenie różnych wzorów nie jest u nas zbyt powszechne (jak na przykład w Londynie), stąd zdziwienie w niektórych oczach, że do kwiatów można paski przywdziać, a czemu by nie. Wiele osób twierdzi, że nie ma odwagi, ale czy to aż taka odwaga? Raczej zwyczajne niezwracanie uwagi na opinie innych- ja nie zwracam, a to bardzo pomaga, otwiera oczy, zwiększa pokłady kreatywności i zupełnie zmienia spojrzenie na modę. Po prostu miło tak się czasem wyróżnić na tej naszej szarej ulicy. Miłego dnia! Zdjęcia mojego autorstwa.

Share:

4 komentarze

  1. Cudownie. Bardzo mi się to podoba. Ale wiadomo jest, że ładnemu we wszystkim ładnie Paulinko:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Masz świetny styl :)

    OdpowiedzUsuń