Cały ten stołek.


Industrialne wnętrza są wspaniałe. Nawet jeśli mają jakieś wspólne elementy i podobną stylistykę, to i tak jedno jest zupełnie niepodobne do drugiego.

Każde z nich zawsze wywołuje u mnie 'wow"! Sekret tego typu wnętrz tkwi chyba w tym, że w większości bazują one na przedmiotach w pełni oryginalnych, znalezionych lub też wykonanych samodzielnie, a to oznacza, że rzeczy te są jedyne w swoim rodzaju i ciężko gdzieś znaleźć takie same, a jedynie gdzieś tam do siebie podobne. Czego nie można powiedzieć o wnętrzach skandynawskich, gdzie widzę nawet te same dekoracje użyte w ten sam sposób. Nie uważacie, że to trochę nudne? Sama też lubię niektóre przedmioty szwedzkich czy duńskich firm, a scandi stylistyka jest jedną z bardziej lubianych przeze mnie, to jednak uważam, że naród nasz nieco zachłysnął się tym stylem i teraz nie wiadomo, czyja to kuchnia, bo wszystkie takie same- bez polotu i finezji, a wypełnione po brzegi tymi samymi meblami. Dlatego właśnie kocham styl loftów- jest po prostu nie do podrobienia. No i można w nim totalnie zaszaleć. I choć sama mieszkam w bloku, to marzy mi się właśnie taki wysoki na trzy metry loft z oryginalną cegłą (nie klinkierem).

Jednym z fajniejszych elementów wyposażenia loftowych wnętrz są oczywiście oryginalne meble. Ostatnio niebywałą popularność zyskały industrialne stołki. Te wyższe mogą spełniać rolę barowych hokerów (jak w moim przypadku), te niższe- zwykłych taboretków, na których można przysiąść lub wykorzystać jako stolik. Bez oparcia, często łączące w sobie drewno i jakieś żelastwo (np. metal jak w Tolixach), są idealną ozdobą każdej kuchennej wyspy w stylu industrialnego bistro czy też domowego home office. Nie wyobrażam sobie już kuchni bez wyspy, obojętnie jaka by nie była, a do wyspy właśnie takie stołki grają wyśmienicie.  źródło zdjęć: tutaj

Moje stołki przy kuchennej wyspie to: czarny- Ikea, brązowy- znaleziony na wsi. Idealne, by przysiąść z dobrą prasą w oczekiwaniu na herbatkę :-)Miłego dnia!

Wpis powstał we współpracy z portalem Inspiracje.

Tags:

Share:

4 komentarze

 1. Ciekawe pomysły na stołki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. a wiesz....ja bardzo lubię oglądać te wszystkie foty wnętrz, ale najbardziej lubię oglądać TE np Twoje, bo wiem, widzę co lubisz, co jest ważne przy doborze, że np stołek jest ze wsi....a nie bęc ze sklepu, że ma jakąś historę, etc....
  Fajny masz dom ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa :-))) Wolę wyszukiwać starocia, niż po prostu pójść do sklepu :-D

   Usuń