Recykling i poczucie humoru.


Kojarzycie Martę Kalinowską? Jeśli jesteście wiernymi czytelnikami polskiego wydania ELLE to pewnie znacie to nazwisko- Marta była niegdyś szefową działu mody w tym magazynie.

Chociaż sama ukończyła Wydział Form Przemysłowych na ASP, to obecnie pracuje jako stylistka, jest też współzałożycielką Katedry Mody na warszawskiej ASP. Jej dom to dwupoziomowe mieszkanie na starej Ochocie, na osiedlu Kolonia Staszica. Mieszka tam wraz z mężem- projektantem (Mamastudio) oraz dwóją dzieci. Jej tata również zajmuje się wnętrzami i działa pod szyldem MAKAdesign.

Po tym mieszkaniu widać, że zasiedlają je ludzie niesamowicie barwni, wyczuleni na modę, dobry design. To wnętrze to prawdziwy, eklektyczny boom- vintage'u, industrialu, stylu skandynawskiego. Trochę taki warszawski loft, ale z ciepłymi elementami, z historią, z drewnem. Mnóstwo cudnych, wyszperanych pieczołowicie przedmiotów miesza się tu z Ikeą. Cóż jeszcze mogę dodać- zazdroszczę! To zdecydowanie wnętrze jak dla mnie- nie ma tu praktycznie żadnej stałej zabudowy, czyli to, co lubię- można nieustannie zmieniać położenie mebli, niczym scenografię w teatrze. Nie ma zaprojektowanej przez architekta każdej, nawet najmniejszej, niewykorzystanej dziury, tylko jest oddech i przestrzeń (nawet pomimo tylu zgromadzonych staroci). Właściciele lubią się otaczać rzeczami, które im się podobają, a nie takimi, które wybrał im ktoś inny (trust me- I'm an architect).
Razem tworzy to całość na miarę nowojorskiego czy paryskiego loftu. Podoba mi się tu dosłownie wszytko!
Nie ma drobnomieszczańskiego blichtru na pokaz i 50- calowej plazmy. 
Jest bosko. Jest recykling, upcykling, jest fun! Czyli jest w 100% jest tak, jak lubię. źródło: tutaj

Miłego dnia!

Share:

4 komentarze

 1. uwielbiam takie artystyczne wnętrza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oh, ja je kocham! Niewiele takich w Polsce perełek

   Usuń
 2. Tak, kojarzę to wnętrze z czasopism. Też uwielbiam artystyczne wnętrza, są niepowtarzalne i dlatego tak zapadają w pamięć!

  OdpowiedzUsuń