Kaszubska ławka czyli najlepszy łup ever!


Ostatnio mam nową zajawkę, a właściwie to nawet powiedziałabym, że obsesję- z uporem maniaka codziennie siedzę na lokalnych portalach aukcyjnych i wyszukuję vintage' owych perełek. 

Dotychczas oczywiście też to robiłam, a jakże, ale moje poszukiwania oparte były na kategorii 'sprzedam'. Teraz moja taktyka uległa zmianie- kilka razy w ciągu dnia wertuję działy 'oddam' oraz 'zamienię'. Ostatnio na tej właśnie zasadzie przygarnęłam to wielkie, przedwojenne lustro. 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że na tego typu portalach zwykle pozbywamy się czegoś za grosze, ale ciężko już coś fajnego za te grosze upolować. Dlatego też moją nową koncepcją są zamiany. 
Mam wystawionych sporo dupereli, które oferuję na zamianę za coś, co wpadnie mi w oko. 
Tym sposobem wczoraj, zupełnie mimochodem i od niechcenia nawet, upolowałam starą, kaszubską, drewnianą ławkę, która od razu stała się nową wersją stolika przy sofie. 
Co dałam w zamian? Dwie sztuczne roślinki z Ikei :-P

Kiedy dziś rano weszłam do skąpanego w słońcu pokoju dziennego to tylko uśmiechnęłam się pod nosem :-)
To jest mój najlepszy deal ever! Czy widzicie te kolory?? Blat jest gładziutki, pomalowany matową farbą w kolorze baby pink! (a to był właśnie mój ulubiony kolor we wrześniu ). Do tego są plamki farb w ciemnym fiolecie, takim samym, jak moja sofa. Boki są w ciemnym brązie, z folkowym, charakterystycznym wycięciem. Wysokość, szerokość, głębokość- wręcz idealne na moje potrzeby, jak też i na same możliwości tego pomieszczenia. Ławka jest solidna, mocna, stabilna, stała w mieszkaniu, więc była zupełnie sucha i poza dwoma pająkami nic więcej jej nie dolegało :-P 

Właścicielka uznała, że po odrestaurowaniu można by ją wstawić na działkę :-D 
No i właśnie za to kocham te wszystkie olx'y! 
Miłego weekendu!


Tags:

Share:

4 komentarze

 1. Piękna, naprawdę! I strasznie mi się te wasze bile podobają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się nie mogę napatrzeć na ten róż <3
   Dzięki, mąż je znalazł u dziadków na wso, mają chyba z 30 lat :-)

   Usuń
 2. Faktycznie ideał, mam słabość do ławek:)

  OdpowiedzUsuń