Modern vintage.


Lubię, uwielbiam oglądać takie wnętrza, wyszukiwać je w internetowym gąszczu i cieszyć nimi oczy. Kolorowe, pełne perełek sprzed lat, z polotem, fantazją, niesztampowe, choć lubujące się nierzadko w klasykach designu i bez wątpienia w przedmiotach modnych.

Jest taka wnętrzarska 'baza', która zachwyca mnie niezmiennie zawsze- to moja 'święta trójca', która niezależnie od warunków środowiskowych powoduje, że bankowo pokocham to miejsce miłością pierwszą. Drewniany parkiet, loftowe okna w żeliwnych ramach i meble retro- to połączenie po prostu nie może się nie udać.
W dodatku jest tak ponadczasowe, że może ostatecznie mieć różnoraki charakter- nowoczesny, totalnie vintage, bardziej męski, surowy, industrialny albo delikatny, kobiecy i elegancki. 

W tym mieszkaniu zdecydowanie mamy do czynienia ze stylem, który określić można mianem 'modern vintage'. Nie nadęty, bez drobnomieszczańskich wpływów, prosty, ale znowuż niebanalny. 
Uwielbiam te retro fotele, tą mnogość pierdół, świadczących, że jednak w domu się żyje (yyyy! buty luzem), te dodatki na wierzchu, udowadniające, że jednak to właśnie one tworzą w domu klimat- jaki sens ma wieczne chowanie wszystkiego przed 'kurzem i chaosem' za lakierowany emdeef. 
Najbardziej nie lubię we wnętrzach hotelowego, bezosobowego efektu. No i ten pokój dziecięcy- czyż nie tak właśnie powinien wyglądać jednak pokój dla dziecka, nie dla rodzica? 

Wnętrze zwyczajne- niezwyczajne. Choć życiowe, prawdziwe, rzeczywiste, normalne nawet (sic!),
to jednak i stylowe, i 'jakieś', i nawet przed pociechami wszystkiego chować nie trzeba.
I widać można nie przegiąć w żadną stronę. 

źródło zdjęć: tutaj

Miłego dnia!

Share:

4 komentarze

 1. Bardzo fajne mieszkanie, też lubię ten styl :)
  A te buty..... jesoooo zupełnie jak u mnie przez pierwszych 15 minut jak je ułożę :-p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahah, życie! Mieszkanie cudowne, mój styl a jakże;-P

   Usuń
 2. Świetne wnętrza.. a ten stół z kolorowymi krzesłami.. MEGA !!
  Fajne połączenia kolorów, niby jest kolorowo ale nie za bardzo...
  Pozdrawiam K

  OdpowiedzUsuń