Stolik nocny z plastikowej skrzynki.


Gdybym tak jeszcze sześć lat temu pałała taką miłością do recyklingu i industrialu, to chyba prócz kilku ważniejszych mebli i wc nie kupiłabym żadnego wyposażenia, właściwie wszystko można znaleźć lub zrobić samemu- przynajmniej większość.

Teraz wydaje mi się to takie proste, jak kiedyś proste było pójście prosto do sieciowego meblarskiego. A potem mierźwi mnie on, uwiera, nie pasuje, irytuje przez lata, bo jakiś taki ten mebel... zwykły? Nie znaleziony, nie wygrzebany, nie wytargowany. Nic w nim nie ma, ot taki szarak, jakich wiele. Takie rzeczy mnie 'gryzą', pozbywam się ich, bo psują mi okolicę dla śmieciowych znalezisk i vintage' owych łupów. Jakbym personalizowała je, nadawała im osobowość, a potem patrzyła jak się nie dogadują, bo jeden nowy, ładny, a drugi stary, sprzed lat, nadgryziony zębem czasu. No i żyją tak jak pies z kotem, więc muszę je rozdzielać- na rzecz tych staroci of kors. Powoli przestaję mieścić zdobycze, jestem na etapie, że kolejne zastępuje stare. Muszą się wymieniać, bo 46m2 to jest wbrew pozorom niedużo powierzchni. Tak oto wczoraj wpadła w moje ręce plastikowa skrzynka po warzywach- mocna i gruba. Skrzynki drewniane już miały (i mają nadal) swoje chwile chwały, ale plastiki to już niekoniecznie- chyba, że w dziecięcym, na zabawki. Ja dokręciłam kółeczka i jest nowy stolik przy łóżku. Ta mocna zieleń powtarza się tu w kilku punktach, przyjmując jednocześnie nową skrzyneczkę jak brakujący puzzel. I jak? Dobrze jest? 


Prześlij komentarz

6 Komentarze

 1. Extra stolik nocny - bardzo pomysłowo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudnie jest, plastik fantastik, tym razem bez ironii :-) Podoba mi się, że doceniłaś tę ubogą krewną drewnianej skrzynki. Drewniane może mieć każdy (mam i ja), ale plastikową to tylko taka petarda jak Ty. Fajnie żonglujesz tymi starociami. Ja tam lubię je miksować z nowymi, ale u Ciebie wszystko się świetnie prezentuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Drewniane też mam, a teraz plastik doszedł, całkiem dobrze się sprawuje nawet ;-)

   Usuń