Twój wnętrzarski horoskop już tu jest!


Czy ktoś jeszcze wierzy w gwiazdy? Obawiałam się, że chyba nikt, ale uduchowione Los Angeles dało mi nową nadzieję. Kocham horoskopy! Z wielkim smutkiem żegnałam każdy, który okazywał się być ostatnim w prasie. Rezygnowali z wróżenia, stawiali na ploty- w sumie to też jak wróżenie, tyle że nie a propos mojej przyszłości. Dziś już nie tylko gwiazdy z Hollywood modlą się do kosmosu, ale nawet Vogue powrócił do tej zacnej rubryki. Jupi! 

Magia pociąga, o czym świadczył niegdyś seksowny Copperfield i jego tajemniczy sznureczek, a dziś już niestety tylko Wróżbita Maciej (jaki kraj, taki David). Znaki Zodiaku też niby jakoś traktujemy tak nieco pobłażliwie, ale jak komuś mówię, żem Skorpion, to od razu rozmowa przybiera jakby inny ton, nagle patrzy się na mnie człowiek z lekkim powątpiewaniem, a może nawet i strachem (pozostali przy mnie już tylko ci najtwardsi). Od teraz ważyć należy każde słowo, wszak Skorpion najlepszy jest w przywoływaniu dawnych urazów, na każdego ma czarną teczkę, którą otwiera w najmniej spodziewanym momencie, a szczególnie podczas kłótni, o czym to już Stary najlepiej Wam powie. 

Dziś, wespół z polskim kosmosem, mam dla Was horoskop nie byle jaki- wnętrzarski!


BARAN

To znak, który nakręca Mars, a więc 'czerwona planeta'- Barany motywuje do działania dość mocna, ostra kolorystyka, pełna ognistych czerwieni i różu. Jest też jednocześnie wrażliwy na światło i we wnętrzach nazbyt ciemnych popada w depresję. Jeśli jesteś Baranem, uciekaj od kolorów ziemistych, za to głębokie i nasycone czerwienie są dla Ciebie stworzone- spróbuj dodać je, choćby w niewielkiej kropli, gdzieś w livingu, biurze czy kuchni. Wiele kobiet- Baranów to liderki, przywódczynie, dla których ważna jest motywacja, otaczaj się więc takimi plakatami, książkami czy nagrodami. Dla Baranów ważna jest sfera psychiki, walcz więc o nią, organizując sobie miejsce w domu dla medytacji czy prac twórczych. Wysprzątane mieszkanie to raj dla Twojej duszy.

BYK

Byk jest nakręcany przez Wenus, która jest planetą 'kobiecą'- masz więc naturalny dryg do dekorowania wnętrz. Potrzebujesz żyć w przestrzeni ładnej, zadbanej, a nawet wysokiej jakości, bo liczy się dla Ciebie każdy detal. Lubisz elegancję, za to nie cierpisz przeładowania dekoracjami. Idealny styl dla Ciebie to taki w formie 'eleganckiego relaksu', a idealny dodatek to ciekawe zdjęcia w dużych ramach. Dom jest dla Ciebie synonimem wygody i odpoczynku, ważne jest dla Ciebie duże, miękkie łóżko, bo jesteś śpiochem. Lubisz przyjmować gości i jesteś w tym naprawdę świetny!

BLIŹNIĘTA

To znak, który lubi różnorodność, ma artystyczne zapędy i jest trochę bałaganiarski. Twój styl to prawdziwy miks tradycji z nowoczesnością, starego i nowego. W Twoim domu powinien rządzić fun i kolor, wtedy czujesz się najlepiej. Rządzisz w nieoczywistych połączeniach kolorystycznych. Raczej nie umiesz wytrzymać długo przy jednym i nęci Cię ciągła potrzeba zmian, których na szczęście się wcale nie obawiasz. Twój gust ewoluuje non stop, jesteś osobą impulsywną i często działasz pod wpływem emocji. Kochasz swój dom, ale nie jesteś osobą, która ciągle w nim przesiaduje. 

RAK

Dom jest tam, gdzie Twoje serce. Masz wysoką potrzebę poczucia bezpieczeństwa, dlatego lubisz otaczać się rodzinnymi zdjęciami, pamiątkami. Jesteś nostalgicznym i sentymentalnym znakiem, bo Rak to znak najbardziej rodzinny. Kochasz otaczać się bliskimi osobami, wspólnie jeść i spędzać czas, dlatego to dla Ciebie stworzony został styl rustykalny. Wyznajesz zasadę, że 'czyjś śmieć to dla mnie skarb', dlatego lubisz zbierać różne używane cuda. Jesteś domatorem, dla którego dom to twierdza- najlepsza opcja socjalizowania się to dla Ciebie domówki, podczas których królujesz jako organizator. Masz super oko do antyków, ale i zapędy, żeby mieszkać po babciowemu, więc uważaj na nadmiary koronek i bibelotów z przeszłości.

LEW

Martha Stewart jest Lwem, czy muszę mówić coś więcej?? Lwy napędza Słońce, a więc wszystko, co jasne, przestronne, rześkie jest dla Ciebie. Kochasz dekorować, szczególnie bliskie są Ci rośliny i zioła. Lubisz meble duże i wyraźne, wręcz luksusowe. Twój dom powinien być komfortowy i z klasą, bo taki właśnie jesteś, drogi Lwie. Typowy dom Lwa pełen jest mocnych kolorów- fuksje czy turkusy są dla Ciebie. Jesteś naturalnym królem tej dżungli, więc wszelkie zwierzęce printy akceptujesz w całej okazałości. Esencją domu jest dla Ciebie duża kuchnia z piękną i wygodną jadalnią. Lew zawsze znajduje czas na zabawę, spotkania z rodziną i bliskimi, które są dla niego największym powodem do radości i dumy.

PANNA

Największa zodiakalna perfekcjonistka, dla której dom jest zawsze 'work in progress'. Rzadko Cię satysfakcjonuje osiągnięty stan, bo wciąż dążysz do ideału- możesz przestawiać i sprzątać w nieskończoność. Nienawidzisz niczego wyrzucać, boisz się, że przyda Ci się nawet stara gazeta, ale Twój dom nigdy nie jest zapuszczony, bo czystość to dla Ciebie priorytet. W rzadkich momentach oderwania od szorowania zapewne spotkamy Cię w kuchni, gdzie królujesz jako gospodyni i szefowa kuchni. Lubisz testować nowe przepisy i mieć lodówkę pełną smakołyków. Najlepszy styl dla Ciebie to neutralne, klasyczne kolory w duchu zen, niezbyt dekoracyjne dodatki i mnóstwo świeżych kwiatów. 


WAGA

Przyznajmy to szczerze: masz dość ekskluzywny i drogi gust! Lubisz elegancję i ładne rzeczy, jesteś też ekstremalnie wyczulona na środowisko, które Cię otacza. Pragniesz rozwiązań, które są najlepsze i okazałe (jak walk-in closet). Waga jest najbardziej artystycznym znakiem Zodiaku, słońce i przestrzeń czynią ją szczęśliwą. Twój znak jako symbol oznacza ciągłe dążenie do stylistycznej równowagi, lubisz także symetrię. Z jednej strony potrafisz być super zorganizowana, ale jak tylko przestajesz łapać balans, szybko popadasz w bałaganiarstwo. To samo z projektami, za które się bierzesz- oj lubisz porzucać je w połowie! Najlepszy sposób dla Ciebie to kawałek miejsca, gdzie będziesz mogła trzymać swoje nieuporządkowane rzeczy z dala od wzroku (Twojego i innych).

SKORPION

Skorpion jest znakiem najbardziej 'prywatnym', co w znaczeniu wnętrzarskim oznacza, że prawdziwy chill w domu to zamknięcie drzwi na klucz i zasłonięcie okien. Zupełnie nie przeszkadza Ci samotność, a wręcz przeciwnie- będąc sam potrafisz być najbardziej kreatywny i wydajny. Skorpiony traktują swoje domy niczym sanktuaria, gdzie mogą rozwinąć skrzydła. Znak ten ma skłonności do przesady, a nawet obsesji, jeśli chodzi np. o jakiś temat czy wzór. Jako znak wodny, Skorpion jest bardzo intuicyjny. Skorpiony to osoby sensualne, wrażliwe i tajemnicze, które lubią w mieszkaniach zaciszne zaułki i przytulne kąciki, np. wygodny fotel tuż przy oknie. Przytulne tkaniny i świece- wszystko, co podkręca nastrój, jest mile widziane. Skorpiony mają tendencję do depresji i izolowania, dlatego w ich domach ważne są wszelkie 'oznaki życia'- miska kolorowych owoców, mnóstwo kwiatów, a także zwierząt. Bardzo dużą uwagę przykładają do samopoczucia i 'głosu duszy'.

STRZELEC

Ma skłonności do klaustrofobii i jest 'zwierzęciem' najmniej domowym ze wszystkich znaków. Nie umie usiedzieć w jednym miejscu. Strzelec kocha otwarte plany, duże przestrzenie, jasne i przejrzyste wnętrza. Kocha też takie rozwiązania, jak ogródki, patia czy duże tarasy przynależne do wnętrza. Ma ciekawskiego ducha, lubi podróże i taki jest jego dom- otoczony pamiątkami i trofeami z wypraw. Strzelec lubi żywe kolory, jak pomarańcze czy trawiaste zielenie. Twoimi najważniejszymi inwestycjami w domu powinna być wielka, wygodna sofa i nieformalny stół jadalniany- w tych miejscach jesteś kreatywny. Lubisz vintage, marokańskie i azteckie wzory, dlatego ideałem są dla Ciebie wyprawy w dalekie strony po unikalne przedmioty. Osobowość on-the-go sprawia, że nie dla Ciebie skomplikowane urban jungle czy zwierzaki. Jesteś też znakiem bardzo duchowym, co oznacza, że nie lubisz, jak ktoś grzebie w Twoich prywatnych rzeczach.

KOZIOROŻEC

To znak, który nie przepada za trendami, ponad wszystko ceni sobie rzeczy i rozwiązania ponadczasowe. Wszelkie antyki, klasyki designu czy rodzinne zbiory są dla niego idealne. Koziorożec jest tak zwanym 'ojcowskim znakiem', co w praktyce oznacza, że znajdziemy u Ciebie meble masywne, duże, dostojne, np. duże, skórzane fotele. Cenisz sobie również warsztat rzemieślników i ogromnie szanujesz rękodzieło. Lubisz rzeczy solidne, wolisz, jak coś jest praktyczne, niż tylko wygląda. Lubisz marki niezawodne i sprawdzone. Koziorożec jest także znakiem nostalgicznym- te wszystkie elementy sprawiają, że we własnym domu może popadać w ponure nastroje. Jako Koziorożec musisz pamiętać, że dla Ciebie ważne jest otaczanie się lżejszymi, nieco frywolniejszymi i subtelniejszymi dekoracjami, jak kolorowe poduszki czy świeże kwiaty. Twój duch też tonie, gdy za długo nie widzisz bliskich- zaaranżuj w swoim domu super komfortowe miejsce, gdzie będziesz mógł ich przyjmować. 

WODNIK

Kocha rzeczy unikalne, artystyczne. Jest znakiem towarzyskim, uwielbia przyjmować w domu gości, ale nie przepada za sprzątaniem po nich- stąd podświadomie unika przeładowania we wnętrzach, nadmiernej ilości tkanin czy dodatków. No i kocha zwierzęta- dla nich zawsze znajdzie miejsce w swoim domu. Wodnik to znak wodny i 'wietrzny'- potrzebuje dużych okien, dużej dozy dziennego światła i większych powierzchni, gdzie może czuć wolność. Wodniki mają z natury doby gust i naturalną zdolność miksowania różnych rzeczy. Kochają też nowe technologie, dlatego często w ich domach można spotkać świetnie zaaranżowane home office.

RYBY

Ryby traktują dom bardzo personalnie, jest dla nich miejscem ładowania baterii- takie osobiste, przytulne niebo na ziemi. To znaki, które mają naturalnie świetne wyczucie stylu i artystycznego ducha. Przywiązują wagę zarówno do wystroju wnętrz, jak i nawet architektury budynku. Bywają niestety bałaganiarskie, ale w dobrym tego słowa znaczeniu- potrafią jak nikt inny stworzyć prawdziwy 'artystyczny nieład'. Jako Ryby zapewne kochasz wodę i najchętniej mieszkałbyś na barce na jeziorze, co nie? Jeśli jednak nie masz chwilowo takiej możliwości, wybierasz mieszkania w pobliżu akwenów wodnych, blisko natury, koniecznie z pięknymi widokami i małą gęstością zaludnienia wokół. Ryby kochają fotografię i muzykę, dlatego często ich pierwszymi wyborami podczas urządzania wcale nie są kanapy czy umywalki, ale dobrze rozmieszczony i wysokiej jakości sprzęt audio.

***

No to teraz się okaże, jaka ze mnie wróżka! 

Do następnego :-))

Publikowanie komentarza

13 Komentarze

 1. U mnie to tak tylko połowicznie się zgadza, albo i w 1/3, ale może to dlatego że w zeszłym roku ze strzelca zostałam przemianowana na wężownika ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wpis! U mnie {wodnik} też pasuje! pozdrawiam, Asia

  OdpowiedzUsuń
 3. Tu Koziorożec Właśnie w tym roku zaczynam szaleć z dekorowaniem domu 😉 Buziaki Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też koziorożec, tak tak, starocie jak najbardziej i miejsce TYLKO dla siebie, bo koziorożce to samotniki. Handmade tak, ale z wyższej półki. Co do praktyczności... nie zgodzę się, ale kit... przecież to tylko horoskop ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heheh, otóż to! Ale coś się zgodziło, więc z wróżeniem z fusów nie jest u mnie najgorzej :-P

   Usuń
 5. też jestem Skorpion i też mam tak, że niby nikt nie wierzy w horoskopy, a kiedy wymieniamy się znakami i ja od niechcenia rzucę 'Skorpion', to jakoś wszyscy, że cięta, wredna i pamiętliwa... No raczej! ;) Pozdrawiam i dziękuję za horoskop - już teraz wiem, dlaczego nie chce mi się wracać na etat ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, to samo! Kurczaki, ja też robię wszystko, żeby nie trafić kiedyś na etat.... Może zostanę wróżbitą-freelancerem? W końcu nie wyszło tak źle!

   Usuń
 6. Jestem lwicą i może to i racja, co napisałaś. Jedno jest pewne razi mnie, gdy widać, że ma być na bogato.

  OdpowiedzUsuń
 7. Waga - ostatnie zdanie idealnie w punkt, reszta bliżej skorpiona. Ja kupiłam działkę dzięki horoskopowi ;)

  OdpowiedzUsuń